19.03.16

Оздоровлюємось та худнемо в горах.

Гірський туризм – це один з найефективніших і простих способів покращення здоров’я та набуття стрункості за короткий термін. Окрім того, такий вид відпочинку неодмінно принесе вам заряд позитивних емоцій та яскравих вражень.
Ходьба в горах загартовує, зменшує ризик серцево-судинних захворювань, є чудовою профілактикою остеопорозу та зміцнює колінні суглоби. Гірський клімат допомагає нормалізувати стан нервової системи та легенів. Перебування на свіжому повітрі навіть змінює склад крові, знижує рівень холестерину і стабілізує рівень цукру.

Після тижневого відпочинку на висоті більше 800 метрів н.р.м. підвищується гемоглобін і прискорюються обмінні процеси в організмі, що не тільки позитивно впливає на ваше здоров’я та самопочуття, а й може вирішити таке болюче для багатьох питання стрункості фігури. Адже будь-який похід – це перед усім активний відпочинок, а туристичний рюкзак, вершини, стрімкі підйоми і спуски, річкові переправи та просто активна участь в організації побуту табору – чудові засоби для спалювання калорій та зміцнення практично всіх груп м’язів.


В середньому, за годину прогулянки гірською місцевістю турист втрачає близько 500 калорій, що можна порівняти з інтенсивним заняттям в тренажерному залі. При таких великих затратах енергії, кількість спожитих калорій навпаки зменшується. Це пояснюється тим, що в горах підвищується рівень гормону лептину, який відповідає за ситість, а от рівень гормону голоду залишається без змін.


В горах на нас давить набагато менший стовп атмосферного тиску, тому людина почуває себе добре і розвиває неабияку рухливість. Цим можна скористатись, щоб схуднути, адже кожне тренування дасть тут набагато кращий ефект, ніж на рівнині.

В гірській місцевості часто набагато нижча температура повітря, що теж позитивно впливає на дієздатність, при чому не тільки рухову, а й розумову. На висоті 1500-2000 метрів покращується швидкість реакції, робиться чіткішою координація. Вчені впевнені, що вся справа в особливому складі гірського повітря, його низькій насиченості киснем і високій іонізації. Цю властивість кліматотерапії давно використовують при підготовці спортсменів до змагань, тому багато тренувальних баз було створено саме в горах.


Не дивує той факт, що в сучасному світі гірський туризм набуває неабиякої популярності. В порівнянні з іншими видами відпочинку, це досить бюджетний варіант оздоровлення та цікавого проведення відпустки. Вміле поєднання лікувально-кліматичних особливостей гірського регіону з помірною руховою активністю, здоровим сном та збалансованим харчуванням за короткий термін покаже чудовий оздоровчий ефект. А дивовижна краса оточуючих пейзажів, нові цікаві знайомства з однодумцями та кардинально інше від повсякденного середовище перебування стане хорошою емоційною розрядкою, подарує море задоволення та позитиву.

Автор: Ірина
CarpathiansOutdoors