05.04.13

ТЕСТУЄМО СПОРЯДЖЕННЯ. Трекінгові черевики ASOLO: Fugitive GTX

У туристичному поході неабияке значення, можливо і домінуюче, відіграє взуття. Мандрівка вдалася, якщо ноги цілі і не болять. Моя вам рекомендація – прискіпливо ставтеся до вибору трекінгового взуття.
У цій статті мова піде про черевики Fugitive GTX італійського виробника Asolo.
Хочеться детальніше викласти свої враження після тестування даного товару у реальних похідних умовах карпатського високогір’я. Отож, викладаю всі за і проти.

Свої «Asolo» придбав закордоном (США). Заплатив у магазині 150$ (зі знижкою), тоді як в Україні їхня вартість перевищувала 230$. Суттєвий виграш у різниці – це вже плюс. Коли приніс додому, моєму подиву не було меж, на внутрішній стороні язика побачив напис «Made in Ukraine» :)

За своїми характеристиками модель дійсно непогана: зовнішній матеріал – водовідштовхуюча замша + Cordura; всередині – дихаюча та водонепроникна мембрана Gore-Tex; підошва – Syncro rubber-PU. По дизайну модель можна оцінити як унісекс, хоча на прилавку ви знайдете як чоловічий так і жіночий варіанти. Різниця хіба що у зовнішньому вигляді, характеристики ті самі.

Після першої примірки зрозумів, що треба брати. Черевик ідеально стоїть на нозі, всі анатомічні критерії дотримано, тож жодних зауважень щодо комфорту немає. Їх навіть не довелося розношувати, хоча як відомо, все нове взуття перед походом обов’язково треба «розтоптати». Після першого походу жодного натертого місця чи мозоля.

Протягом туристичного сезону черевики пройшли випробовування у різних умовах: горганівські розсипи, сніг, мороз, дощ, сушка біля вогню і т.д.

Черевики ідеально захищають від вологи. Спасибі Gore-Tex! При цьому нога дихає і абсолютно не пітніє. На гідровитривалість тест здано на УРА! Весняні походи з мокрим снігом, літні зливи та роса, доводилось і ріки переходити вбрід, щоправда у поєднанні з бахілами, бо без них люба мембрана безсила.


Не скажу, що дана модель є ідеальним вибором для любителів легкоходства, адже один черевик важить 690 гр. – не легкі!? Проте, тут вже вибір за вами – ультра легкий похід чи комфорт та безпека ваших ніг. Особисто я обрав для себе другий варіант.

Черевики забезпечують добру стійкість та фіксацію ноги на нерівній і мокрій поверхні – перевірено на кам’яних розсипах у Горганах. Підсилений носок та п’ята ідеально захищають ногу від механічних пошкоджень.


По гірських стежках пройдено вже більше 400 км. Суттєвих зауважень немає, проте деякі мінуси все таки виявлено.

Черевики міцні, проте у протистоянні з Горганами вони здають позиції. Від контакту з камінням зовнішній матеріал відчутно зношується. В одному місці навіть шов протерся, довелося зашивати. Для таких умов хотілось би більш цупкої прошивки. Тому для кам’янистої місцевості це не найкращий варіант, в таких умовах більш підходящими будуть гірські черевики зроблені з цільного і безшовного куска шкіри.

Несуттєва дрібниця – шнурівки круглої форми, що йдуть у комплекті з черевиками не зовсім зручні, оскільки часто розшнуровуються, що є недоречним під час переходу. Раджу відразу ж замінити на плоскі, або ж тугіше зашнуровувати.
Загальний рейтинг (по 5-бальній шкалі) Asolo: Fugitive GTX можна оцінити за такими критеріями:

· Зручність та комфорт – 5
· Водонепроникність – 5
· Захист ніг – 5
· Стійкість черевика до механічних пошкоджень – 3
· Дизайн – 4
· Ціна/якість – 5

Середня оцінка – 4,5. Загалом модель заслуговує туристичної симпатії.


Автор: Олександр (CarpathiansOutdoors)